Shopping cart

logo-tasarimi-okko
arrow okkoÖzgün Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo tasarımı, bir markanın kimliğini belirginleştirmeli ve profesyonel bir biçimde firmanıza özgü olarak tasarlanarak markanızın tüm pazarlama faaliyet alanlarında kullanılabilir olmalıdır. Markanın istediği imaj, logo tasarımıyla oluşturulur ve aynı zamanda marka imajınızı yansıtarak
vurgu yapar.

Bu yüzden kullanılan renkler, tipografi ve semboller doğru ve uygun bir şekilde seçilerek kullanılmalı genellikle logo tasarımında kullanılan her öğenin bir karakteri olduğundan bu tasarlanan karakter, markanızı rakiplerinden ayırarak öne çıkarır.

Logo Tasarımı
Nasıl Olmalı?

Marka oluşturma sürecimiz, kurum misyonumuzu ve vizyonumuzu yansıtmayı hedefler. Aynı zamanda, hedef kitlenize net bir mesaj iletmeyi amaçlarız. Genellikle logunuzu tasarlarken karmaşadan kaçınıp, en fazla üç renk kullanarak temiz bir görünüm elde etmeye özen gösteririz. Logo tasarımlarımızı, farklı mecralara rahatlıkla adapte edilebilmesi için vektörel formatta logo tasarımlarımızı oluştururuz, böylece farklı mecralara rahatlıkla adapte edebiliriz. Ayrıca logo tasarımımız genellikle hedef kitlenizin ilgisini çekerek onları harekete geçirmeyi hedefler.

logo-tasarimi-okko-

Logo Tasarımı Neden Önemli?

Tasarımın markanız için önemi;

  • Logo tasarımı kendinizi ve markanızı anlatma biçimimizdir aynı zamanda akılda kalıcıdır.
  • Tanıtım ve pazarlama alanlarınızda sizi temsil edecek bir logo bulunmalıdır.
  • Logunuz ile kurumsal çevreye kendinizi yansıtırsınız.
  • Böylelikle sizi yansıtan bir logo hedef kitleniz tarafından benimsenip rakiplerinizden sizi ayırır.
  • Mesajınızı kelimeler yerine logonuz ile daha kolay hedef kitlenize anlatabilirsiniz.

Logo Tasarımı Yapılırken Gereken Bilgiler

Markanızın logosu için gerekli bilgiler;

  • Markanız neyi temsil eder?
  • Markanız genelemi yoksa niş  bir hedef kitlesi mi mevcut?
  • Markanızı resmi bir biçimde mi yoksa samimi bir biçimde mi aktarmak istersiniz?
  • Tasarlanacak olan logosunda vermek istediğiniz net mesaj nedir?
  • Logonuz ile alakalı istediğiniz herhangi bir renk tipografisi var mı?

Genel olarak bu soruları sizlere sorarız. Aynı zamanda kafanızda net cevaplarınız yoksa birlikte yapacağımız bir toplantıda bunları netleştiririz. 

!!!

"İşinizi ileri taşıyacak özel tekliflerden faydalanmak için bizimle iletişime geçin! İlk olarak formu doldurun ve uzman ekibimizle özel çözümlerle buluşun. Size sunacağımız stratejik danışmanlık, kişiselleştirilmiş çözümler ve daha fazlası için adım atın."

arrow okkoSıkça Sorulan Sorular

Logo Tasarımı Hizmetimizle Alakalı Sık Sorulan Sorular

Bu, genellikle karşılaştığımız en yaygın sorulardan biridir çünkü müşteriler logolarında hangi sembollerin ve renklerin kullanılacağı konusunda kararsız kalabilirler.

Öncelikle, sembol kullanmak zorunlu değildir. Markanızın harflerini içeren bir çalışma da yapılabilir. Eğer sembol kullanmaya karar verirseniz, benzer şekilde markanızın değerini yansıtan veya sizin markanız için anlamlı olan bir sembol seçebiliriz. Daha sonra, markanız için belirlediğiniz profesyonel sektörel renk ve tipografi seçeneklerini sunarız.

Aynı zamanda, sizin tercih ettiğiniz renkleri de dikkate alarak size bir sunum hazırlarız.

Logo tasarımı süreci genellikle müşteri ile yapılan ilk görüşme ile başlar. Bu aşamada, müşteriden tasarım için gerekli bilgiler talep edilir ve tasarım sürecinin özeti toplanır.

Tasarım süreci toplandıktan sonra, ön tasarımın sunumu gerçekleştirilir. Yapılan toplantıda bir değişiklik talep edilirse, genellikle bu değişiklikler süreci başlatır. Değişiklikler yapıldıktan sonra, son tasarım teslim edilir. İsteğe bağlı olarak, marka tescilinizi yaparak tasarımınızı koruma altına alabiliriz. Bu sayede logo tasarım sürecimiz tamamlanmış olur.

Logo tasarım süresi genellikle tasarımın karmaşıklığı, değişiklik talepleri ve projenin detaylarına bağlı olarak değişebilir. Müşteri isteklerine göre süre esneklik gösterebilir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, müşterilerimizin revizyon taleplerini karşılıyoruz. Bu nedenle süre, birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişebilir; ancak genellikle birkaç gün içerisinde tamamlanır.

arrow okko balckHizmeler

Diğer Hizmetlerimiz

Sohbete Git
Merhaba 👋 Nasıl yardımcı olabilirim?
OKKO CREATIVE
Merhaba 👋
Nasıl Yardımcı Olabilirim?